GENDERDOC-M

Centrul de Informații GENDERDOC-M anunță concursul de angajare pentru funcția de Manager financiar

<strong>Centrul de Informații GENDERDOC-M anunță concursul de angajare pentru funcția de Manager financiar</strong>

Centrul de Informații GENDERDOC-M este o organizație publică non-guvernamentală din Republica Moldova, care lucrează pentru protecția și promovarea drepturilor LGBT (lesbiene, gay,bisexuali și persoane transgender).

Misiunea Organizației Crearea unui mediu legislativ, juridic și social în societate  pentru persoane de diferite orientări sexuale, identități de gen, expresii de gen și caracteristici sexuale prin dezvoltarea comunității LGBT + prin informare, abilitare, furnizare de servicii și abilitare organizațională.

Programul strategic al organizaţiei:

  • Programul de consolidare a capacităţii organizaţionale
  • Programul de lobby şi advocacy pentru drepturile LGBT
  • Programul de dezvoltare a comunităţii LGBT
  • Programul de Sănătate LGBT

Sarcinile și responsabilități:

  • Efectuează managementul financiar complet al organizației,
  • Elaborează bugetul strategic al organizației cu coordonatorii programelor și contabilul
  • Monitorizarea a bugetului strategic
  • Întocmește raportul financiar anual al organizației
  • Împreună cu coordonatorii programelor și contabilul ia decizii financiare,
  • Împreună cu coordonatorii programelor și contabilul, întocmește rapoarte financiare pentru finanțatori
  • Participă la întâlniri de planificare săptămânale (sau după cum este necesar).
  • Participă la planificarea strategică şi anuală
  • Participă la elaborarea și actualizarea politicilor de management financiar și achiziții
  • Participă la pregătirea bugetelor pentru propunerele de proiecte
  • Participă la lucrările Senatului organizației și informează Senatul despre activitățile financiare ale organizației,

 Competențe și calificări necesare:

  • Experiență de muncă în domeniul financiar al ONG-urilor de cel puțin 1 ani;
  • Experiența de lucru cu donatori străini va constitui un avantaj;
  • Capacitatea de a vorbi și de a scrie fluent în limba româna, limba rusă și scris în limba engleză;
  • Abilități excelente de interacțiune și comunicare;
  • Abilități de a lucra independent și în echipă;
  • Responsabilitate, corectitudine și punctualitate;
  • Abilități și experiență de utilizare a calculatorului (MS Word, Excel etc).
  • Capacitatea și dorința de învățare rapidă

 Oferim:

  • Program de lucru part sau full time
  • Locul de muncă din oficiu situat în centrul orașului;
  • Salariu între 18 000 și 23 000 MDL net (8 ore pe zi, 5 zile pe săptămână)
  • Un mediu prietenos de lucru cu o echipă multidisciplinară;
  • Activități de teambuilding și well-being.

 Dosarul de aplicare trebuie să conțină:

  • CV-ul (de maxim două pagini)
  • Scrisoare de motivare (de maxim o pagină).
  • Numele la două persoane pentru recomandă

Dacă te regăsești în cele menționate mai sus transmite dosarul de aplicare până pe 15/05/2023, ora 18:00 pe adresa [email protected] cu titlul „Manager financiar”

Doar candidații/ele preselectaț/ei vor fi contactați/te.

Datele personale vor fi procesate de GENDERDOC-M doar pentru scopuri de angajare.

NB: Procesul de selectare se va desfășura fără a discrimina candidații pe criterii de naționalitate, rasă, etnie, gen, vârstă, dizabilitate, orientare sexuală, statut social sau pe baza oricărui alt criteriu.

Close Menu