08.02.2022
Moldova, Locuri de munca

Angajare de coordonator/oare a grupului de suport pentru persoanele transgender

Centrul de Informații GENDERDOC-M anunță concursul de angajare pentru funcția de coordonator/oare a grupului de suport pentru persoanele transgender.

Responsabilități:

- managementul evenimentelor (întâlnirile grupului de suport, seminare informaționale, cluburi de discuții ș.a.) în cadrul activității pentru persoanele transgender.

- evidența generală și planificarea tuturor evenimentelor pentru persoanele transgender în cadrul Programului Dezvoltării Comuntății LGBT.

- este responsabil/ă de evenimentele pentru comunitatea transgender.

- elaborarea conceptelor pentru evenimente noi în conformitate cu planul strategic al organizației și obiectivele Programului.

- menținerea legăturii cu membrii grupului și notificarea acestora despre toate evenimente ale organizației.

- reprezentarea Centrului la diverse seminarii, conferințe, în relațiile cu autoritățile publice, organizațiile neguvernamentale internaționale și locale.

- monitorizarea, evaluarea și întocmirea rapoartelor despre activitățile pe care le desfășoară în cadrul programului.

- coordonarea proiectelor vizate înbunătățirii situației persoanelor transgender în Moldova.

Cerințe:

- Cunoașterea situației a persoanelor transgender în Moldova;

Limba română și rusă (limba engleză - binevenită);

- Bunăvoință și comunicabilitate;

- Cunoașterea specificului  de lucru cu persoanele transgender și neconforme genului;

- Lucru în baza principiului de la egal la egal (membru/ă comunității transgender);

- Cunoașterea în domeniul managementului de proiecte;

- Disciplină, operativitate;

- Prioritate în angajare este oferită voluntarilor și beneficiarilor transgender și neconforme genului a organizației GENDERDOC-M.

Contract de muncă pentru un an. Salariul este negociabil.

Regim de lucru: part-time (20 ore în săptămână).

CV-ul și o scrisoare de motivație pentru participarea la concurs vor fi acceptate până în data de 17 februarie 2022, ora 18:00, la adresa: info@gdm.md

*Centrul de Informații GENDERDOC-M este o organizație publică non-guvernamentală din Republica Moldova, care lucrează pentru protecția și promovarea drepturilor LGBT (lesbiene, gay,bisexuali și persoane transgender).

Previous Următorul