06.02.2018
Moldova, Locuri de munca

Angajare specialist(ă) în PR și comunicare

Centrul de Informații GENDERDOC-M anunță concurs de angajare pentru funcția de specialist(ă) în comunicare și relații cu publicul și în lucru cu social-media

Responsabilități:

  • Contactele cu mass-media
  • Organizarea conferințelor de presă
  • Scrierea de comunicte de presă
  • Administrarea și actualizarea paginilor organizației pe rețelele de socializare
  • Promovarea organizației pe rețelele de socializare și  în mass-media
  • Identificarea unor abordări și soluții noi de promovare
  • Atragerea de noi membri în grupurile de pe rețelele de socializare administrate
  • Lucrul cu opiniile exprimate, inițierea și susținerea discuțiilor, interacționarea eficientă cu membrii grupurilor administrate
  • Analiza eficienței și eficacității campaniilor pe rețelele de socializare, pregătirea rapoartelor
  • Participarea la toate evenimentele organizației, cu scopul de a le reflecta promt pe rețelele de socializare

Cerințe:

  • Cel puțin un an de experiență în comunicare și PR
  • Cel puțin un an de experiență în lucru cu rețelele de socializare
  • Cunoașterea tehnologiilor elementare de promovare pe rețelele de socializare
  • Abilități de comunicare excelente
  • Experiență în scrierea propriilor articole
  • Aplicarea normelor de scriere corectă a limbilor română și rusă (cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj)

Opt ore de muncă pe zi, de luni până vineri. Salariul este negociabil.

CV-ul și o scrisoare de motivație pentru participarea la concurs vor fi acceptate până în data de 16 februarie 2018, ora 18:00, la adresa: info@gdm.md

*Centrul de Informații GENDERDOC-M este o organizație publică non-guvernamentală din Republica Moldova, care lucrează pentru protecția și promovarea drepturilor LGBT (lesbiene, gay,bisexuali și persoane transgen).

GENDERDOC-M oferă oportunități egale pentru toți, indiferent de sex, etnie, statut social, orientare sexuală, identitate de gen, sau alte criterii.

Previous Următorul