GENDERDOC-M

Angajare de lucrătoare outreach pentru femei LB (lesbiene și bisexuale)

Centrul de Informații GENDERDOC-M anunță concurs de angajare pentru funcția de lucrători outreach pentru femei LB (lesbiene și bisexuale).

Responsabilități:

– crearea și extinderea bazei de contacte a femeilor LB;

– informarea femeilor LB despre activitățile organizației;

– menținerea contactului permanent cu femeile LB (inclusiv prin rețelele de socializare)

– lucrul outreach: în timpul evenimentelor organizate pentru comunitatea LGBT; on-line; la locurile de întâlnire a femeilor LB;

– asistență în realizarea activităților și atingerea indicatorilor conform planului strategic al organizației pe segmentul femei LB;

– monitorizarea procesul de evidență a beneficiarilor proiectului pentru femei LB (îndeplinirea anchetelor beneficiarilor în baza carora se formează codul și introducerea lor în lista beneficiarior și bazei de date);

– Evidența distribuirii prezervativelor și lubrifianților, seturilor ginecologice și materiale informaționale;

– raportarea  narativă lunară, trimestrială și anuală a activităților și indicatorilor către coordonatorul programului „Sănătatea Comunității LGBT”.

Cerințe:

– Limba română și rusă (limba engleză – binevenită);

– Bunăvoință și comunicabilitate;

– Cunoașterea specificului  de lucru cu femeile LB;

– Lucru în baza principiului de la egal la egal (membră a comunității LB);

– Cunoașterea programelor Office, Word, Excel;

– Disciplină, operativitate;

– Prioritate în angajare este oferită voluntarelor și beneficiarelor femei a organizației GENDERDOC-M.

Contract de muncă pentru un an. Salariul este negociabil.

Regim de lucru: part-time (24 ore în săptămână).

CV-ul și o scrisoare de motivație pentru participarea la concurs vor fi acceptate până în data de 24 februare 2018, ora 18:00, la adresa: [email protected]

*Centrul de Informații GENDERDOC-M este o organizație publică non-guvernamentală din Republica Moldova, care lucrează pentru protecția și promovarea drepturilor LGBT (lesbiene, gay,bisexuali și persoane transgen).

Close Menu