25.01.2018
Moldova, Licitație

Angajare coordonatoare a activitivităților pentru LB

Centrul de Informații GENDERDOC-M anunță concurs de angajare pentru funcția de coordonatoare a activităților de sănătate sexual-reporoductivă pentru femei LB (lesbiene și bisexuale)

Responsabilități:

- coordonarea activităților de sanătăte sexual-reporoductivă pentru femei LB;

- consilierea și la necesitate redirecționarea femeilor LB către specialiști (ginecolog, mamolog, etc);

- asigurarea accesului și la necesitate redirecționarea femeilor LB la serviciile organizației din domeniu sănătății sexual-reproductive;

- organizarea de seminare, ședințe, întruniri cu femei LB beneficiare a organizației;

- menținerea comunicării cu femeile LB, beneficiare a organizației;

- realizarea activităților și atingerea indicatorilor conform planului strategic al organizației pe segmentul femei LB;

- monitorizarea procesul de evidență a beneficiarilor proiectului pentru femei LB (îndeplinirea anchetelor beneficiarilor în baza carora se formează codul și introducerea lor în lista beneficiarior și bazei de date);

- Evidența distribuirii prezervativelor și lubrifianților, seturilor ginecologice și alte materiale informaționale;

- raportarea  narativă lunară, trimestrială și anulă a activităților și indicatorilor către coordonatorul programului "Sănătatea Comunității LGBT".

Cerințe:

- Limba română și rusă (limba engleză - binevenită);

- Bunavoință și comunicabilitate;

- Studiile în domeniul sănătății sexual-reproductive sunt binevenite;

- Cunoașterea specificului de lucru cu femeile LB;

- Cunoașterea programelor Office, Word, Excel;

- Disciplină, operativitate;

- Prioritate în angajare este oferită femeilor, doarece funcția respectivă presupune realizarea de servicii gender-specifice.

Contract de muncă pentru un an. Salariul este negociabil.

Regim de lucru: part-time (4 ore pe zi, de luni pînă vineri inclusiv).

CV-ul și o scrisoare de motivație pentru participarea la concurs vor fi acceptate până în data de 04 februare 2018, ora 18:00, la adresa: info@gdm.md

*Centrul de Informații GENDERDOC-M este o organizație publică non-guvernamentală din Republica Moldova, care lucrează pentru protecția și promovarea drepturilor LGBT (lesbiene, gay,bisexuali și persoane transgen).

Previous Următorul